Zwalczanie szkodników owadzich

We współczesnym rolnictwie niezbędna jest ochrona plonów przed szkodnikami, owadami, chwastami oraz chorobami zarówno na polu, jak i w magazynach oraz podczas transportu. Insektycydy to środki owadobójcze, stosuje się je w walce z różnymi owadami, które są uważane za szkodniki, mogą niszczyć plony. Dodatkowo taki owad może być wektorem, który przenosi patogeny chorobotwórcze na ludzi, zwierzęta gospodarskie i domowe lub rośliny uprawne.

Zastosowanie insektycydów jest wszechstronne

Wiele owadów powoduje utratę produktywności lub wartości ekonomicznej roślin uprawnych, zwierząt domowych lub przechowywanych środków spożywczych. Liczebność i działanie szkodników owadzich można kontrolować poprzez rozsądne stosowanie środków owadobójczych. Obecnie stosowanie insektycydów jest znacznie bardziej rozpowszechnione niż kiedyś, mamy lepszą dostępność środków do zwalczania niepożądanych owadów w rolnictwie, sadownictwie, w ogrodach, na terenach miejskich oraz w domach i firmach. Dostępnych jest wiele insektycydów o różnym działaniu w setkach różnych preparatów i produktów oferowanych przez różne firmy.

Środki ochrony roślin to preparaty przeznaczone do ochrony roślin przed szkodliwymi czynnikami, takimi jak chwasty, choroby czy insekty. Prawie wszystkie środki owadobójcze to chemikalia. Niektóre insektycydy są naturalne i ekstrahowane z roślin, podczas gdy inne to nieorganiczne związki chemiczne, jednak większość nowoczesnych insektycydów to organiczne substancje chemiczne.

Różnorodne środki chemiczne są używane do zwalczania różnych szkodników i nosicieli chorób, takich jak komary, kleszcze, szczury i myszy. Środki ochrony roślin są stosowane w rolnictwie do zwalczania chwastów, inwazji owadów i chorób. Insektycydy możesz zakupić na stronie https://innvigo.com/insektycydy/. Istnieje wiele różnych rodzajów produktów agrochemii, gdzie każdy ma być skuteczny przeciwko określonym szkodnikom. Najbardziej popularne to herbicydy do zwalczania chwastów, insektycydy na owady oraz fungicydy do zwalczania chorób pochodzących od grzybów.